Vokal Kursu

Vokal, solist bir sanatçıya diğer bir sanatçının geri planda eşlik etmesi anlamına geliyor. Vokalist ise bir kişi veya sanatçı grubuna, şarkı söylerken belli bölümlerinde eşlik eden kişi veya gruplara deniyor.

Erkek için;

  • bas,
  • bariton,
  • tenor

Kadın için;

  • contralto,
  • mezzo soprano,
  • soprano olarak ayrılıyor.

Fiziksel teknikler kullanılarak doğru seslerin çıkarılması amaçlanan müzik tarzında bilinenin aksine sadece opera eserleri seslendirilmiyor. Oluşan bu yanlış kanı akademik müfredatın ülkemizde ve dünyada klasik batı müziği üzerine kurulmasından kaynaklanıyor. Bir operacı, rock ve pop şarkıcısı aynı nefes, diyafram, yüz, ağız, dudak pozisyonlarını kullanıyor.Nasıl Yapılır?

Vokal olabilmek için kesinlikle güçlü bir sese ihtiyacınız var. Dans ve enstrüman çalmak için yetenekten bahsetmesek de vokal için en önemli konunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durumu sadece güzel bir sesle sınırlandırmak olmaz. Geliştirilebilir bir sesiniz varsa da eğitiminizi alabilirsiniz.

Yıldız Müzik Akademi olarak sunduğumuz vokal kursu ile sesi doğru kullanmayı, kaliteli, güzel ve dinlenilebilir kılmayı sağlıyoruz. Bu dersler ses rengini, yüz, ağız, dudak, damak, gırtlak, göğüs kafesi ve karın boşluğunda bulunan kasların çalıştırılmasını içeriyor.

Siz de derslerde eğitmenlerinizin yönlendirmeleri ile sesinizi kontrol etmeyi ve kullanmayı öğrenebiliyorsunuz. Teknikleri uygulamak ve iyi bir vokal olmak ise size kalmış.Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Vokal dersleri size sadece sesinizi doğru bir şekilde kullanmayı öğretiyor. Bol bol çalışarak kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Bu nedenle vokal olmak için belirli bir süre aralığı söyleyemeyebiliriz. Ancak 3 – 5 ay sizi tam anlamıyla yetiştirmek için ideal bir süredir. Mümkün olduğunca derslerinize çalışarak yeteneklerinizi geliştiriyorsunuz.

Ders Ücretleri

Vokal ders ücretleri özel ya da grup dersi olup olmamasına, ders saatlerine ve eğitmene göre belirleniyor. Açılan sınıflar için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini bizimle iletişime geçerek öğreniyorsunuz.

Neden Yıldız Müzik Akademi?

duyuru-1

Tüm programlarımızda profesyonel bir kadro ile dört dörtlük eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Sizi de bekliyoruz!