Çocuklar İçin Müzik Kursu

Bebekler için Müzik ( 6 ay – 18 ay )

Bu programla çocuklar müzikle birlikte dünyayı daha çok tanıyıp, kavramayı öğrenirler. Çocuklara, özgürce keşfederek öğrenme olanağını, birlikte şarkı söyleyerek, çalarak, dinleyerek ve hareketlerle veriyoruz.

6. Aylarından itibaren onlara hareket özgürlüğü tanıyan sınıflarda haftada bir gün buluşuyoruz. Ebeveynleriyle birlikte onlara müzikle olan ilk tecrübelerini yaşatıyoruz.

Bebekler için Müzik ( 18 ay – 3 yaş )

Bu programda piyanodan ritim enstrümanlarına, resimli kitaplardan günlük yaşantımızdaki nesnelerden yapılmış oyuncaklara kadar farklı araç gereçleri ve temeli hareket ve müzik destekli olan Orff metodunu da kullanarak çocukları müzikle buluşturuyoruz. Çocukların basitçe ve keyifle, oynayarak öğrenmelerini sağlıyoruz.


Çocuklar için Müzik ( 3 yaş – 4 yaş )

Bu programda çocuklarda melodik ve ritimsel hafızanın güçlendirilmesi amaçlanmakta olup ritim ve nota ağırlıklı izlenen programın yanı sıra hareket ve müzik destekli Orff metodunu da kullanıyoruz. Müziğin ön plana çıkartılmasıyla birlikte çocuklar öğrenmenin zevkini bu programda daha çok yaşıyorlar.


Çocuk Korosu ( 4 yaş – 7 yaş )

Bu programda çocukların, bilinen çocuk parçalarını uyum içerisinde (doğru ses tonlamalarıyla) söylemesi hedeflenmektedir.

Çocuklar için Temel Müzik Eğitimi ( 4 yaş – 6 yaş )

Bu programda çocuklara temel müzik eğitimi verilmektedir. Erken yaşta klasik batı müziğini kavratan, solfej ve piyano çalmayı öğreten bir programdır.

Bu yaş dönemi, çocukların işitme duyularının ve kavrama yeteneğinin en hızlı geliştiği dönemdir. Bu programda uzman öğretmenlerimizle çocuğunuzun müzik yetenekleri gelişecektir.

Bu programa katılan çocuklar, program sonunda eğitilmiş bir müzik kulağına sahip olacaktır, ton yükselmelerini ve ritimleri tanıyabilirler (notaları okuyabilirler), uyumlu bağlantıları anlayabilirler, notalara göre şarkı söyleyebilir ve grup içerisinde müzik yapabilirler.


Neden Yıldız Müzik Akademi?

Tüm programlarımızda çocuklarımızın müzik yeteneğinin erken yaşlarda geliştirilmesi hedeflenmekte olup uzman öğretmen kadromuzla çocuklarımıza 6. aylarından itibaren müzik yaptırmayı amaçlıyoruz.

T.C MEB’na bağlı olan Yıldız Müzik Akademi de profesyonel ya da hobi amaçlı müzik eğitimi programları hazırlıyoruz. Bu programlarla çocuklar müzik eğitiminin yanı sıra, isterlerse hobilerini ilerleyen zamanlarda mesleğe dönüştürebilir, sosyal, başarılı ve sorumlu bir birey haline gelebilirler.

Bizi arayın hatta bizi çocuğunuzla ziyaret edin. Çocuğunuza en uygun programı seçebilmek için sizi ve çocuğunuzu okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Gelin siz de ailemizin bir parçası olun!